Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Paczkowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

POSZUKIWANI ASYSTENT / OPIEKUN OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ ANIMATOR CZASU MIESZKANIA WSPOMAGANEGO W PACZKOWIE

Utworzono dnia 16.09.2019

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM z siedzibą w Brzegu w ramach realizacji zadania publicznego: „Wsparcie osób, rodzin i środowisk znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz integracja i reintegracja zawodowa i społeczna osób wykluczonych społecznie bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym”, pt.: „Prowadzenie mieszkania wspomaganego w Paczkowie” poszukuje pracownika na stanowisko: animator czasu oraz asystent osoby niepełnosprawnej.

czytaj dalej na temat: POSZUKIWANI ASYSTENT / OPIEKUN OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ ANIMATOR CZASU MIESZKANIA WSPOMAGANEGO W PACZKOWIE

POSZUKIWANY PRACOWNIK SOCJALNY ORAZ OPIEKUN MIESZKANIA WSPOMAGANEGO W PACZKOWIE

Utworzono dnia 13.09.2019

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM z siedzibą w Brzegu w ramach realizacji zadania publicznego "Wsparcie osób, rodzin i środowisk znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz intergacja i reintegracja zawodowa i społeczna osób wykluczonych społecznie bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym" pt. "Prowadzenie mieszkania wspomaganego w Paczkowie" poszukuje pracownika na stanowisko opiekun mieszkania oraz pracownik socjalny.

czytaj dalej na temat: POSZUKIWANY PRACOWNIK SOCJALNY ORAZ OPIEKUN MIESZKANIA WSPOMAGANEGO W PACZKOWIE

CZWARTEK DNIEM BEZ INTERESANTA

Utworzono dnia 05.09.2019

W celu usprawnienia procesu obsługi i efektywnego rozpatrywania Państwa spraw, a co za tym idzie szybszych wypłat świadczeń rodzinnych i wychowawczych koniecznym jest wyłączenie CZWARTKU jako dnia obsługi interesanta w Dziale Spraw Społecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie.

CZWARTEK - we wrześniu i październiku będzie tylko i wyłącznie dniem opracowywania, analizowania i weryfikowania Państwa wniosków przez pracowników Działu. Gwarantujemy za to Państwu rozpatrywanie złożonych wniosków w terminach szybszych niż przewiduje ustawa, o czym mogli się już Państwo przekonać w miesiącach lipcu i sierpniu kiedy bardzo sprawnie realizowaliśmy przyznanie i wypłaty 300+ i 500+.
 

W każdy czwartek możecie Państwo natomiast odbierać decyzje przyznające, o których informujemy telefonicznie.

W związku ze zmianami w Programie 500+, które weszły w życie od 1 lipca 2019,  złożonych zostało znacznie więcej  wniosków i kolejne są składane a to powoduje znaczne spiętrzenie prac i prowadzonych postępowań.

Dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Z góry dziękujemy!

 

czytaj dalej na temat: CZWARTEK DNIEM BEZ INTERESANTA

500+ ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Utworzono dnia 03.09.2019

O świadczenie uzupełniające będą mogły wystąpić osoby, które:

  • ukończyły 18 lat 
  • są niezdolne do samodzielnej egzystencji (co potwierdza orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji samoistne lub w połączeniu z orzeczeniem o: całkowitej niezdolności do pracy, albo o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub o całkowitej niezdolności do służby),
  • a suma przysługujących im świadczeń z funduszy publicznych nie przekracza 1,6 tys. zł.

Aby otrzymać świadczenie, trzeba złożyć wniosek do ZUS lub do innego organu rentowego

Świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca, w którym zostały spełnione warunki wymagane do jego przyznania, nie wcześniej niż od miesiąca, w którym zgłoszono wniosek.

Szczegóły TUTAJ

INFRORMACJA DOTYCZACA WYPŁATY W KASIE

Utworzono dnia 23.08.2019

Informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych wypłata w kasie OPS zostaje przeniesiona z dnia 30.08.2019 r. na 29.08.2019 r.

Przepraszamy za uniedogodnienia.

300+ NIE PRZYSŁUGUJE STUDENTOM

Utworzono dnia 13.08.2019
Przypominamy, iż wsparcie z programu „Dobry Start” przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole (uczniom), a nie w szkole wyższej. Program nie obejmuje studentów.  uczeń to osoba uczęszczająca do szkoły podstawowej, gimnazjum i realizująca obowiązek...
czytaj dalej na temat: 300+ NIE PRZYSŁUGUJE STUDENTOM

I ZNÓW BYŁA WYCIECZKA!

Utworzono dnia 02.08.2019

W dniu 31.07.2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka w ramach projektu pn. „Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – II edycja”. Pierwszym przystankiem na trasie była wizyta w...

czytaj dalej na temat: I ZNÓW BYŁA WYCIECZKA!

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYPŁAT 500+

Utworzono dnia 01.08.2019

Wypłaty świadczeń wychowawczych 500+ bedą odbywały się zgodnie z harmonogramem wypłat na bieżący rok (w większości 25-go każdego miesiąca). W miesiącu lipcu i sierpniu wprowadzamy dodatkowe dwa terminy wypłat kazdego miesiąca tak, aby na bieżąco wysyłać świadczenia dla osób, które pierwszy raz złożyły wniosek o 500+ i 300+. W związku z tym, nowe wnioski otrzymują wypłaty w dwóch dodatkowych terminach, a nastepnie osoby te w każdym następnym miesiącu otrzymują swoje świadczenie w terminie zgodnym z obowiazującym harmonogramem dostępnym na stronie http://paczkow.naszops.pl/terminy-wyplat-swiadczen.

czytaj dalej na temat: INFORMACJA DOTYCZĄCA WYPŁAT 500+

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA ZE WSPARCIA W RAMACH PROJEKTU „OPOLSKA AGENCJA PRACY – PROGRAM WSPARCIA MŁODYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Utworzono dnia 25.07.2019

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, biernych zawodowo i niezarejestrowanych w urzędzie pracy zamieszkujące woj. opolskie, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu-tzw. młodzież NEET.

Celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych w wieku 15 - 29 lat z niepełnosprawnościami, biernych zawodowo z obszaru woj. Opolskiego.

Projekt zakłada wsparcie doradcze, motywacyjno-zawodowe, pośrednictwo pracy, aktywizację zawodową, szkolenia zawodowe oraz staż.

 

 

czytaj dalej na temat: ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA ZE WSPARCIA W RAMACH PROJEKTU „OPOLSKA AGENCJA PRACY – PROGRAM WSPARCIA MŁODYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

EFEKTY PROGRAMU OPERACYJNEGO - POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2018

Utworzono dnia 22.07.2019

Ośrodek Pomocy Społecznej w Paczkowie z terenu województwa opolskiego przy współpracy Bankiem Żywności w Opolu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.

Przedstawiamy efekty zakończonego programu...

czytaj dalej na temat: EFEKTY PROGRAMU OPERACYJNEGO - POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2018

                                     

CZYNNE:

Poniedziałek - Piątek 7.00–15.00

 

DYREKTOR

przyjmuje interesantów:

w każdy poniedziałek,  

w godz. 13:00-14:00

 

DANE KONTAKTOWE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Paczkowie

ul. Wojska Polskiego 32 a

48-370 Paczków

 tel. 77 431 62 09

e-mail: opspaczkow@poczta.onet.pl

NIP: 753-150-58-83

REGON: 004502431

 

DANE DO FAKTURY

Gmina Paczków

ul. Rynek 1

48-370 Paczków

NIP: 753 23 77 915

Ośrodek Pomocy Społecznej w Paczkowie

ul. Wojska Polskiego 32 a

48-370 Paczków

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Paczkowie

wyznaczono osobę do obsługi osób niesłyszących.

W celu załatwienia sprawy osoba niesłysząca

powinna zgłosić się do pokoju nr 2 na I piętrze.

                 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 131

W poprzednim tygodniu: 201

W tym miesiącu: 697

W poprzednim miesiącu: 786

Wszystkich: 46730